milsy

 

MILSY a.s. Bánovce nad Bebravou – člen skupiny Artax AG je potravinárska obchodná spoločnosť zameraná na úpravu a spracovanie mlieka, výrobu čerstvých mliečnych výrobkov dennej spotreby, ale hlavne na výrobu parených údených a neúdených syrov a nátierok rôznych príchutí.

MILSY a.s. ovplyvnil v roku 2001 vstup zahraničného kapitálu prostredníctvom spoločnosti LACTOPROT INTERNATIONAL AG, dcérskej spoločnosti Artax AG a odzrkadlil na skvalitnení a inovácii mliečnych výrobkov.

MILSY a.s. prešla rozsiahlou modernizáciou čo jej umožnilo splniť prísne kritériá pre získanie všetkých povolení a certifikátov súvisiacich so vstupom do Európskej únie. MILSY a.s. získala vývozné EÚ číslo a tým aj možnosť expandovať na zahraničný trh. V roku 2003 spoločnosť uviedla na trh novú značku „MILSY“ v duchu tradičnej výroby výnimočnej kvality a pod touto značkou prezentuje výrobky vysokej kvality, ako sú slovenské syrové špeciality (napr. oštiepok, parenice, polooštiepok), nátierky so smotanou, s rôznymi príchuťami ale tiež so zníženým obsahom cholesterolu resp. ďalšie mliečne produkty.
Cieľom inovačného procesu bol nielen atraktívny dizajn a široký sortiment, ale aj zachovanie nutričných hodnôt a senzorických vlastností všetkých výrobkov, čo potvrdzuje získanie a obhájenie certifikátov:

BRC Global Standart Food
IFS International Food Standart
ISO 9001:2000 SK

 

http://www.milsy.sk/

http://www.banoveckemudrosti.sk/