fbpx

5 tipov na skvelú párty

Máme tu leto a s ním sa nespájajú len dovolenky, ale aj oslavy, párty či grilovačky. Preto treba hostí nie len dobre pohostiť a naplniť im hladné brušká, ale ich aj zaujať, aby bola práve tá Vaša párty nezabudnuteľná. Preto sme sa rozhodli priniesť Vám 5 overených tipov, ktorými potešíte každého milovníka dobrého jedla a pitia. Tak už nám stačí len víkend a môžeme sa do toho pustiť. 

 

TIP 1: Bez sladkého to nejde

Je úplne jedno či sa stretnete len s kamarátkami na balkóne alebo organizujete veľkú oslavu pre celú perepúť. Sladké milujú všetci, bez ohľadu na vek či pohlavie. Čo tak ale v dobe príprav do plaviek vymeniť dezerty za čerstvé, zdravé a skvelé špízy? Ovocným špízom sa potešia nie len deti, ale určite Vám dobre zapasujú aj k miešanému drinku.

TIP 2: Ľad je základ

Určite sami dobre viete, aké je to dať si teplý nápoj. Pokiaľ nie je zima a zrovna obdobie Vianoc a vareného vína, určite pred dobrou párty nezabudnite na sáčky s ľadom. Tie naozaj neobyčajné aktuálne nájdete za skvelú cenu skoro všade. Vyhnite sa klasike a vyskúšajte rôzne tvary či veľkosti. Rozhodne ale nepodceňujte množstvo, pretože ľadu nie je nikdy dosť. A keby to s ním náhodou aj preženiete, je to šikovný pomocník ako vonkajšia chladnička na šalát či víno.

TIP 3: Stavte na domáce nátierky

Kým sa Vám pripravuje mäsko, rozhodne pre Vašich hostí pripravte niečo drobné pod zub. Ideálne nato poslúži nakrájaná bageta či stačí aj obyčajný rožtek. Základ je nie len dobré pečivo, ale aj chutná domáca a čerstvá nátierka. Našim favoritom je rozhodne Liptovská nátierka. Pripraviť si ju môžte pred oslavou jednoducho aj doma. Na panvici popražte slaninku a cibuľku a nechajte vychladnúť. V miske zmiešajte zmäknuté maslo 250g, bryndzu 250g dobre vymiešajte a na záver pridajte slaninku s cibuľkou. Na dochutenie k dokonalosti Vám stačí štipka soli a červená paprika.

TIP 4: Buďte trendy, buďte ECO

Ak nie ste zástancovia klasického riadu, prípadne nie je Vašim snom stráviť ďalšie 2 hodiny po oslave upratovaním a čistením riadov stavte na jednorázové servírovanie. Aktuálne máme na trhu už množstvo možností, ako byť ekologickí a šetrní k prírode. Dostupné riady, nájdete v predaji aj na e-shope Bionela. Ak ale nemáte čas čakať na doručenie, aktuálne Kaufland ponúka množstvo pohárov a riadov, ktoré sú moderné a ekologické.

TIP 5: K dobrej párty patrí špeciálny párty drink

Áno, každý z nás pozná Aperol spritz, Mojito či Cuba libre. Ale čo tak priniesť niečo nové? PIMM´s je drink známy hlavne vo Veľkej Británií, čo je veľká škoda. Pretože sa k letu skvelo hodí. Ak ale nemáte po ruke fľašu originálneho PIMM´s-u môžete použiť aj Fernet citrus. Najlepšie na tomto nápoji je, že si ho môžete upraviť podľa Vašich chutí alebo aj toho čo záhradka prináša. Recept je naozaj jednoduchý a nápaditý. Sklenený džbán naplníte do 1/2 ovocím (Angličania radi používajú aj šalátovú uhorku) a zalejete PIMM´s prípadne iným bylinným likérom a nechajte ovocie hodinku “pácovať”. Pred podávaním dolejete vychladenou citrónovou limonádou, pridajte čerstvú mätu a ľad.

Podeľte sa s nami do komentárov aj vy o Vaše zaujímavé tipy ako osviežiť letnú párty či posedenie s priateľmi.